Kardorf header

Prolog

Atramentowo czarne niebo rozjaśniały czasem złote zygzaki błyskawic. Kopyta Twego konia biły równomiernie o kamienny bruk, wokół stare, wysokie jak i te cienkie, wysmukłe i młode drzewa śmigały z dużą szybkością, zdając ci się jakieś powykrzywiane i nieco straszne. Szlak był mokry, nieco rozjeżdżony – i czemu się dziwić, skoro od tygodnia wszędzie zbierają się chmury, zapewniając burzowe noce? Coś błysnęło wysoko na horyzoncie – i tym razem nie była to błyskawica…Raz ci jeden mignęło to światełko, później znów otoczyła Cię ciemność nocy, oraz przenikliwy chłód połączony z deszczem lejącym się za kołnierz. Znów błysk pioruna na niebie, huk grzmotu potknięcie konia – cudem udało Ci się wyjść z tego cało, nie wpaść pod kopyta konia ani nie zabić się, spadając z niego.

Gra Kardorf - prolog

Tymczasem wierzchowiec już znikał za zakrętem traktu. Igła bólu przeszyła Twą kostkę, podczas próby podniesienia się z ziemi. Nic to – tylko skręcona, udało Ci się ocenić po pobieżnym zerknięciu. Tempo twojego marszu, który udało ci się kontynuować, zmalało jednak znacznie… Jednak nie dane Ci było długo „cieszyć” się pogodą ani warunkami marszu. Niebawem Twoim oczom ukazała się niewielka polanka, otoczona szczelnie drzewami, tak, że jedynie na środku jej padał jeszcze deszcz – korony wyniosłych dębów i jesionów zakrywały boki polany. Na środku zaś…na środku zaś stały dwa słupy, zdaje się, że z kości słoniowej, oplecione błyskającymi w ciemności złotymi runami. Dziwny to był widok – choć do jego niezwykłości zapewne przyczyniła się pogoda… Nogi same poniosły Cię ku środkowi polany. Oczy w tym samym czasie dostrzegły z boku łunę niewielkiego ogniska i kontury jakiegoś mężczyzny, w ciemnym płaszczu, siedzącego tam. Udało ci się odwrócić w jego kierunku, przezwyciężając dziwne przyciąganie słupów.

– Co to jest? – Twe wargi same wypowiedziały myśl błądzącą ci po głowie.
– To słupy graniczne, słupy Przejścia. Za nimi, w dalszej części lasu leży już Kardorf, mityczne Królestwo, na poszukiwanie którego wyruszało już wielu – lecz które nie wszyscy odnaleźli. Ono bowiem ujawnia się jedynie tym, których uzna za godnych bycia jego mieszkańcami, godnych życia w nim i istnienia – jako dobrzy, czy źli, bez znaczenia to…Tobie Królestwo dało znak. Ten ognik na niebie, jeden tylko błysk, był sygnałem z Wieży Arcymagów, stojącej w stolicy Kardorfu… – człowiek wstał, kaptura jednak nie zrzucił, spojrzał na Ciebie badawczo swymi złotymi oczyma, dziwnymi w tej części świata.
– Ale…jak stać się Mieszkańcem Kardorfu?
– A toż mi wielka tajemnica! – rozległ się ochrypły lekko śmiech człowieka. – Zastanawiam się, czy Królestwo nie pomyliło się w wyborze…No, nic to jednak moje zdanie. trzeba zwyczajnie przejść między Słupami, które, jako, że to Twoja pierwsza wizyta w Kardorfie, wyślą Cię wprost do stolicy, gdzie wpiszą Cię do Księgi Spisów…No, na co czekasz? – zawołał.

W tej samej chwili rozległ się ogłuszający grzmot, a oczy twe wypełnił srebrzysty blask – to błyskawica przemknęła między drzewami i uderzyła prosto między słupami, które teraz lśniły jasnym, złoto-białym światłem, roztaczając między sobą ciemnofioletową mgiełkę… Portal był gotów. Zostało tylko uczynić jeden, jedyny krok…

Polecane strony

Jeśli lubicie od czasu do czasu zagrać w darmowe gry online koniecznie odwiedźcie prezentowane poniżej strony gdzie znajdziecie sporo ciekawych pozycji.

Popularne wersje pasjansa znajdziecie na stronie e-pasjans.pl. Fanom gier karcianych z pewnością przypadną do gustu pasjanse które tam zebrano. Jest ich naprawdę sporo, a każdy z nich jest szczegółowo opisany. Układanie pasjansa to bardzo popularna zabawa. Przekonajcie się o tym sami!

Najlepsze i ciągle aktualizowane  gry z kulkami, pogrupowane na kilka interesujących kategorii zgromadzono na stronie grykulki.com.pl. Tam z pewnością znajdziecie coś dla siebie! Gry kulki to świetna rozrywka dostępna bez ograniczeń, polecana wszystkim fanom gier zręcznościowych i umysłowych.